Pije “magjike” për humbje peshe, forcimin e imunitetit dhe pastrimin e zorrëve: Përzieni vetëm këto 2 përbërje

Fara e lirit është një thesar i vërtetë i lëndëve ushqyese – është i pasur me fibra vegjetale, proteina, acide yndyrore omega-3.

Është një ushqim perfekt që do t’ju ndihmojë të hiqni qafe peshën e tepërt dhe rekomandohet edhe për ata që kanë probleme me sistemin kardiovaskular, imunitet më të dobët, dhimbje kyçesh, tharje të thonjve dhe lëkurës.

Për shkak se është i pasur me fibra vegjetale, rekomandohet edhe për ata që kanë probleme me tretjen dhe traktin tretës. Shumë njerëz rekomandojnë të hani një lugë gjelle fara liri të bluar në ditë dhe opsioni ideal është ta përzieni atë me kos.

Përveç kësaj, mund të shtoni fara liri të bluar në shumë pjata të tjera.

 

 

Përbërësit:

 1 lugë gjelle farë liri të bluar;

 gjysmë filxhani kos probiotik.

Është mirë që këtë përzierje ta konsumoni gjysmë ore para vaktit. Farat e bluara të lirit gjithashtu mund të përshpejtojnë metabolizmin tuaj, i cili është i shkëlqyeshëm për shëndetin e përgjithshëm të njeriut.

LEXO EDHE:

Back to top button