Policia greke arreston shqiptarin, valviti flamurin turk në shtëpinë e tij

Policia greke arerstoi një shqiptar pasi ka valëvitur flamurin turk dhe atë shqiptar në banesën e tij. Lajmi ka bërë bujë në mediet greke. Denoncimi është bërë nga banorët e lagjes, ku ndodhej banesa.

Sipas mediave greke, ky ka qenë një provokim nga shqiptari. Fakti ka marrë vëmendje të shtuar edhe për faktin se pasi flamuri u valëvit në një lagje ku pjesa më e madhe e banorëve janë punonjës të Forcave të Armatosura. Rasti është nën hetim.

LEXO EDHE:

Back to top button