Policia shqiptare konfirmon: Shtatë emigrantët të cilët humbën jetën në aksident e djeshëm, janë nga Pakistani

Policia shqiptare konfirmon: Shtatë emigrantët të cilët humbën jetën në aksident e djeshëm, janë nga Pakistani

Policia shqiptare ka konfirmuar se shtatë emigrantët, të cilët vdiqën në një aksident me veturë një ditë më parë në jug të Shqipërisë, janë nga Pakistani. Policia e qarkut të Gjirokastrës tha se i ka arrestuar dy të dyshuar dhe është në kërkim të një tjetri, i cili besohet të jetë organizatori i transportimit të emigrantëve të jashtëligjshëm drejt vendeve të Bashkimit Evropian përmes Shqipërisë. Emigrantët humbën jetën kur vetura me të cilën po udhëtonin doli nga rruga dhe ra në përrua në qytezën jugore Këlcyrë. Ata ishin të moshës mes 28 dhe 32-vjeçare dhe tre prej tyre janë identifikuar, tha Policia. Nga hetimet për aksidentin është zbuluar edhe grupi i trafikantëve që kishin marrë përsipër transportimin e emigrantëve. Të tre personat që dyshohet se janë të përfshirë në këtë aktivitet kriminal janë nga Shkodra. Nga ky qytet ishte edhe drejtuesi i mjetit, 24-vjeçari i cili vdiq në aksident gjithashtu. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button