Portlandi mund Memfisin dhe sfidon L.A. Lejkersin


Skuadra e Portlandit, me fitoren 126:122 kundër Memfis Grizlie, do të jetë skuadra që merr pozitën e tetë në Konferencën e Perëndimit. Me këtë siguron garat në plej offin e sivjetshëm, ku përball, në raundin e parë, do të ketë skuadrën e Los Anxhellos Lejkers. Lillard ishte më efikas te skuadra e Portlandit dhe më mëeritor që kjo skuadër vazhdon në plej off, duke regjistruar 31 pikë dhe 10 asiste.

LEXO EDHE:

Back to top button