Pse të gjithë po flasin për gruan e Lionel Messit pas ndeshjes së djeshme të Kupës së Botës në Katar?

Edhe pse ndeshja e futbollit mes Argjentinës dhe Australisë mori përfundimin e saj, fitoren e Argjentinës, njerëzit nuk reshtin së foluri për gruan e futbollistit Messi.

Antonella Roccuzzo, në shoqërinë e fëmijëve të saj, brohoriti me entuziazëm nga tribunat e Katarit për të mbështetur bashkëshortin e saj të dashur.

Për atë rast bukuroshja Antonella ka veshur një bluzë lejla, një fanellë me numrin e bashkëshortit të saj dhe fotot e paraqitjes së saj mbrëmë janë shpërndarë në rrjetet sociale.

 

Edhe pse ndeshja ka përfunduar, njerëzit po shpërndajnë masivisht fotot e Antonella Roccuzzo në Twitter.

Duket sikur bukuroshja argjentinase ka lënë përshtypje pozitive si te meshkujt ashtu edhe te femrat, ndaj shumë njerëzve në Twitter nuk mund ta besojnë sa e bukur është ajo.

“Zoti im, sa e bukur është ajo”, “Një ditë më zgjohem dhe nuk do të jem Antonella Roccuzzo”, “Ajo është një grua e vërtetë”, ishin vetëm disa nga komentet.

Teksa Antonella brohoriste nga tribuna në Katar, shikuesit vunë re një detaj interesant që tërhoqi vëmendjen, ishin tatuazhet në pëllëmbët e saj që paraqesin emrat e djemve të saj me Leo – Thiago (10) dhe Mateo (7) përveç të cilëve ajo ka edhe Ciro më i ri (4).

Meqë ra fjala, Messi dhe Antonella janë bashkë që nga viti 2008 dhe janë martuar që nga viti 2017. Ata u martuan në një hotel luksoz në Rosario, qyteti nga vijnë të dy.

Leo dhe gruaja e tij janë rritur së bashku sepse njihen që në moshën 5-vjeçare, pasi ajo është e lidhur me shokun e tij të fëmijërisë.

 

 

 

 

 

 

 

 

LEXO EDHE:

Back to top button