PSZH gati të marë mesfushorin e perferuar të Man. Junajtedit

PSZH nuk ka ndërmend të ndalet në merkato. Edhe pse së fundmi afroi në skuadër Renato Sançes, kampionët e Francës po punojnë për një tjetër transferim.

Sërish në mesfushë dhe bëhet fjalë për një emër të spikatur në Serie A. Mediat në Itali raportojnë se marrëveshja është pranë.

Fabian Ruiz është i përzgjedhuri i PSZH. Napoli do të përfitojë 25 milionë euro nga shitja e mesfushorit, të cilin e shikon si opsion edhe Man. Juanjted pas dështimit për të marrë De Jongun nga Barcelona. /abcnews.al?

LEXO EDHE:

Back to top button