Punë e kryer, mbrojtësi i Realit zbarkon te Junajtedi

Rafael Varane pritet ta vazhdojë karrierën në Angli te Man. Junajted. Që të dy skuadrat ishin në bisedime gjatë javëve të fundit për të arritur një marrëveshje.

- Advertisements -

Sipas gazetarit Fabrizio Romano, tani dy klubet kanë arritur marrëveshje dhe kanë mbetur detajet e fundit që Varane të transferohet te Junajtedi. Mbrojtësi prej kohësh kishte arritur marrëveshje personale me klubin anglez, dhe tani edhe klubet kanë bërë një gjë të tillë.

Transferimi i francezit te “Dajtë e Kuq” do të kushtoj rreth 45 milionë euro.

LEXO EDHE:

Back to top button