Qendërmbrojtësi shqiptarë, kalon në radhët e Hit Goricës

Amet Korça është lojtari tjetër shqiptar që bëhet pjesë e elitës së futbollit në Kroaci, pasi ka nënshkruar me klubin e Hit Gorica.

Qendërmbrojtësi, pjesë e moshave të Shqipërisë, ka nënshkruar deri më 30 qershor 2025.

Shtatlartit, 21 vjeç, ishte pjesë e Dubrava vjet, ndërkohë që më parë ka luajtur në SHBA, para se të kalonte te Dinamo Zagreb, ku luajti me moshat e reja dhe ekipin e dytë. / abcnews.al

LEXO EDHE:

Back to top button