Rama: Kush zbarkon në Shqipëri, rikthehet sërish! Do të vijojmë të jemi krah SHBA-së

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e quajti moment historik stërvitjen “Defender 21” që nisi sot në Durrës.

- Advertisements -

 “Është një moment që na mbush me krenari. Unë dua shumë të besoj që pas zbarkimit tuaj në Shqipëri do ju ndodh edhe juve ajo që i ndodh të gjithëve të riktheheni në Shqipëri. Shqipëria nuk është një vend i këshilluar për shkak të sterotipeve që pengojnë marrëdhënien e saj me botën, por kur vjen dëshiron të kthehesh sërish. Kam besim se do të ndodhë edhe me ju” u shpreh Rama.

Më tej kryeministri nënvizoi qëndrimin e Shqipërisë si një vend që do vijojë të qëndrojë besnikërisht krah SHBA dhe me te denjë krah NATO-s.

“Ne do të vazhdojmë të qëndrojmë krah për krah jush, si një vend që ndoshta nga pikëpamja numerike nuk i ofrojmë shumë kësaj aleance por nga pikëpamja e vlerave duam të jemi gjithmonë e më të denjë e më të vyer brenda kësaj aleance”, tha Rama.

LEXO EDHE:

Back to top button