Rama nxjerr shifrat e turizmit: Tirana e dyta pas Antalias

Rama nxjerr shifrat e turizmit: Tirana e dyta pas Antalias

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur fjalën e tij në nënshkrimin e Memorandumit të Mirëkuptimit për portin e Durrësit.

Pasi foli për investimet, Rama u ndal edhe te turizmi, duke thënë se Shqipëria ka shënuar rritje këtë vit, teksa publikoi edhe shifrat.

Kryeministri tha se nëse hedhim sytë sot dhe shohim Malin e Zi, ku kanë rrogat më të larta në rajon, duhet të kuptojmë se gjithçka nisi nga “Port of Monte Negro”.

Ai theksoi gjithashtu se në këtë projekt madhështor shteti shqiptar do të jetë aksioner bashkë me kompaninë investitorë. Sipas tij, do të ishte e paimagjinueshme jo 50 vjet përpara, por edhe 5 vjet përpara që të kishim një investim të tillë në turizëm.

LEXO EDHE:

Back to top button