Rashica ndihmon Verderin drejt çerekfinales

Skuadra e Dortmundit ka shënuar fitore me rezultat 3:2 ndaj Paderbornit, në takimin e të tetës së finales së Kupës së Gjermanisë në futboll.  Për “verdhezinjtë” autor të golave ishin: Xhan (6′), Sanço (16′) dhe Haaland (90+5′), ndërsa golat për Paderbornin i realizon Justvan (79′)  dhe Ovusu (’92).

Ndërkohë Verder Bremeni triumfon me rezultat 2:0 ndaj Grojter Furtit. Mohvald (12′) dhe Agu (73′) shënuan për Verderin, ndërsa Milot Rashica u paraqit në foramacionin e parë dhe u zëvendësua nga minuta e 69-të. Në këtë mnëyrë Dortmundi dhe Verderi kualifikohen në çerekfinale.

LEXO EDHE:

Back to top button