Rivaliteti BDI-Besa bllokon formimin e Komisioneve Parlamentare


Janë thelluar dallimet mes LSDM dhe BDI-së për ndarjen e trupave punues në Kuvend. Shkak është Lëvizja Besa e cila sipas informacioneve të Alsat nuk heq dorë nga kërkesa për ta udhëhequr Komisionin për Çështje Evropiane. Ditë më parë mësohet se Zoran Zaev dhe Bilall Kasami kanë zhvilluar bisedë telefonike për të gjetur zgjidhje mbi zhbllokimin e punës në Kuvend. Deri në gjetjen e kompromisit punët në Kuvend do të mbeten pezull.

LEXO EDHE:

Back to top button