Romelu Lukaku mund të mbetet jashtë Kupës së Botës?!

Romelu Lukakut ka filluar t’i rritet shqetësimi, pasi ai mund të mbetet jashtë Kupës së Botës “Katar 2022” pas lëndimit të tij të fundit të muskujve. Kthimi i sulmuesit 29-vjeçar belg te Interi nuk ka shkuar sipas planit dhe ai ka qenë kryesisht jashtë fushës për shkak të lëndimeve që nga rikthimi i tij në kryeqytetin e Lombardisë në verë.

Lukaku nuk ka nisur asnjë ndeshje që nga gushti dhe vetëm për pak kohë u rikthye në fushë javën e kaluar, duke luajtur 29 minuta lojë në Ligën e Kampionëve dhe Serie A.

Sipas La Gazzetta dello Sport, Lukaku fluturoi drejt Belgjikës për të kuptuar dëmtimin e tij dhe për t’iu nënshtruar një raundi testesh mjekësore, duke punuar së bashku me mjekët e kombëtares belge.

LEXO EDHE:

Back to top button