Selena Gomez zbulon arsyen e vërtetë pse bëri Unfollow Dua Lipën në Instagram

Selena Gomez zbulon arsyen e vërtetë pse bëri Unfollow Dua Lipën në Instagram

Selena Gomez po zbardh zyrtarisht ato thashetheme për mosmarrëveshje mes Dua Lipës që u ndezën, pasi ajo e bëri Unfollow Dua’n në Instagram në qershor.

“Ishte një aksident!” ylli pohoi në një intervistë të re me Fast Company.
“Sapo pastroja disa nga Instagrami im. Pastaj dikush më thirri dhe më tha: “Çfarë ka ndodhur me Dua?!”

Gomez, me sa duket i adresoi thashethemet për mosmarrëveshje menjëherë duke shpërndarë një foto në Instagram të saj duke tundur një fustan me pika dhe me printe fluturash nga koleksioni kapsulë i Lipa-s me Versace.

“Një moment i vogël Versace/Dua”, ka shkruar këngëtarja në foto në atë kohë.

Lipa me sa duket ishte e emocionuar nga mbështetja. Ajo komentoi nën postimin e Gomez në atë kohë, duke shkruar, “angeeeeeeeel!!!!” me disa emoji me sy të zemrës. Gomez që atëherë e ka ri-ndjekur krijuesen e hitit “Levitating”, por nuk ka shtuar më të famshëm të tjerë që nuk i kishte hequr më parë, duke përfshirë Zayn Malik, Gigi Hadid dhe Bella Hadid.

Pavarësisht vendimit të saj për të hequr ndjekjen e ish-anëtarit të One Direction dhe motrave supermodele, një burim i brendshëm pohoi se asgjë e keqe nuk kishte ndodhur mes katërshave.

“Nuk ka absolutisht gjëra të këqija me këdo që ajo e ka hequr ndjekjen”, tha një burim i afërt me Gomez për People në qershor. Vendimi i Gomez për të mos e ndjekur Malik, erdhi disa muaj pasi dyshja u përfol se ishin në lidhje. Megjithatë, ajo deklaroi në TikTok se ishte me të vërtetë beqare pak para se të shtypte butonin unfollow. Është e paqartë pse Gomez e hodhi poshtë 28-vjeçaren Gigi – e cila ndan vajzën 3-vjeçare Khai me Malik – por ndoshta marrëdhëniet familjare kishin të bënin me aktivitetin e saj në mediat sociale.

Të dy u lidhën fillimisht përmes mikeshës së tyre të përbashkët, Taylor Swift. Sa për Bella, 26 vjeç, Gomez e deklaroi publikisht modelen si “dashurinë e saj për vajza” në një video të lezetshme të TikTok të shpërndarë në shkurt, duke thënë: “Do të doja të isha aq e bukur sa Bella Hadid”.

Në nëntor 2019, ish-ylli i Disney-t e komplimentoi modelen nën një nga fotot e saj në Instagram, të cilën më pas e fshiu. Bella nuk i ka adresuar kurrë publikisht lëvdatat e Gomez.

LEXO EDHE:

Back to top button