Serbi, 39 të vdekur dhe 2.074 raste të reja me COVID-19

Në Serbi gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 39 pacientë nga COVID-19, ndërsa janë shënuar 2.074 raste të reja.

- Advertisment -

Numri i përgjithshëm i vdekjeve është rritur në 3.250, ndërsa numri i përgjithshëm i rasteve me COVID-19 në Serbi ka arritur në 339.997. Aktualisht janë hospitalizuar 8.534 persona, ndërsa 283 persona janë në respiratorë.

Nga dje, 9.282 persona janë testuar, duke e çuar në 2.305.585 numrin e përgjithshëm e testeve të kryera.

LEXO EDHE:

Back to top button