Sevilja e para në gjysmëfinale në Kupën e Spanjës

Lukas Okampos më golin e shënuar në pjesën e dyt, dërgoi Sevijën në gjysmfinale të Kupës së Spanjë, pasi mundi Almerian në transfertë me 1-0. Në dy ditët e ardhshme do të mësohet emrat e skuadrave të tjera në gjysmëfinale. Të mërkurën, Enis Bardhi me Levanten do të kërkojë kualifikimin në gjysmëfinale ndaj Viljarealit, ndërsa Granada do të jetë përball Barcelonës. Dyshen e fundit të çerekfinales e përbëjnë Betisi dhe Atletik Bilbao.

 

 

LEXO EDHE:

Back to top button