ShBA-ja e mirëpret Marrëveshjen e Ohrit: Palët të fillojnë zbatimin e detyrimeve të tyre sa më shpejt

ShBA-ja e mirëpret Marrëveshjen e Ohrit: Palët të fillojnë zbatimin e detyrimeve të tyre sa më shpejt

Zëdhënësja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare në SHBA, Adrienne Watson, ka përshëndetur marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë në Ohër të Maqedonisë Veriore më 18 mars.

Në shkrimin e saj në Twitter, ajo ka thënë se SHBA mirëpret marrëveshjen mes dy shteteve.

Ajo ka bërë thirrje që palët të fillojnë zbatimin e detyrimeve sa më shpejt.

“Ne mirëpresim marrëveshjen e lehtësuar nga BE-ja dhe të mbështetur nga ShBA-ja për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë dhe u bëjmë thirrje të dyja palëve që të fillojnë zbatimin e detyrimeve të tyre sa më shpejt të jetë e mundur.” – ka shkruar Watson në Twitter./nacionale/

LEXO EDHE:

Back to top button