Shekerinska takon Escobar: Vendi i RMV-së është në BE

Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska gjatë vizitës në SHBA ka takuar përfaqësuesin e ri për Ballkanin perëndimorë, Gabriel Escobar, transmeton Alsat. Në kumtesën e Ministrisë së Mbrojtjes thuhet se gjatë takimit është theksuar se vendi i Ballkanit Perëndimorë është në Bashkimin Evropian dhe se Administrata e re amerikane dëshiron sa më shpejtë të sheh Maqedoninë e Veriut në procesin e bisedimeve me BE-në.

- Advertisements -

LEXO EDHE:

Back to top button