Shembet një pjesë e autostradës në Kinë, 19 viktima

Shembet një pjesë e autostradës në Kinë, 19 viktima

Të paktën 19 persona kanë vdekur në provincën Guangdong, në Kinë, nga shembja e një pjese të një autostrade.

Sipas njoftimeve të mediave të huaja, në aksident janë përfshirë 18 automjete.

Në bordin e automjeteve ndodheshin 49 persona dhe të paktën 19 prej tyre kanë vdekur.

LEXO EDHE:

Back to top button