Shkëlqim Islami merr çmimin Aktori më i Mirë Protagonist në Mittrixfest

Shkëlqim Islami merr çmimin Aktori më i Mirë Protagonist në Mittrixfest

Aktori Shkëlqim Islami, ka marrë sonte çmimin Aktori më i Mirë Protagonist, në Festivalin Tradicional të Komedisë, “Mittrixfest” në Mitrovicë, shkruan Alsat.

Islami, me këtë çmim u shpërblye për rolin e regjisorit në shfaqjen “Fluturimi mbi teatrin shqiptar”, shfaqje kjo me skenar të Jeton Neziraj dhe regji të Erson Zymberi.

Shfaqja premierën e ka pasur në korrik të këtij viti, derisa është shfaqje e Teatrit të Kumanovës./Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button