VIDEO / Shkëndija humb sfidën e katërt miqësore në Slloveni

Dinamo Zagreb, shënoi fitore bindëse me rezultat 3-0 në përballjen miqësore në Slloveni, kundër skuadrës së Shkëndijës, për të cilën është disfata e parë në përgatitjet verore. Skuadra tetovare e nisi me fitore 1-0 ndaj Mariborit, ndërsa barazoi 1-1 kundër skuadrës e Ferencvaroshit të Hungarisë,  dhe Zrinjskin e BeH me rezultat 3-3, që në fund të “demolohet” nga Dinamo Zagrebi me 0-3.

Përforcimi më i madh në sulm për Dinamon, Josip Drmiç, i cili sezonin e kaluar luajti për Rijekën, hapi rezultatin në minutën e 16-të, para se Komen Andriç të shënojë golin e dytë për skuadrën kroate. Ndërkohë Bruno Petkoviq me një solo aksion vulosi fitoren në 9 minuta para përfundimit të ndeshjes.

Shkëndija kishte disa raste në këtë përballje, ku dominoi skuadra kroate. Në pjesën e parë Dashmir Elezi në pjesën e parë nuk arriti që të mposht portierin kundërshtarë dhe të njëjtën e bëri edhe Valmir Nafiu dhe

 

LEXO EDHE:

Back to top button