Shqipëri, 1 viktimë dhe 11 raste të reja me COVID

Pas tre ditësh pa asnjë humbje jete nga COVID në Shqipëri, në 24 orët e fundit është shënuar sërish një viktimë.

- Advertisements -

MSH raporton se janë regjistruar 11 raste të reja nga 2,915 testime të kryera në totale.

Aktualisht po marrin trajtim spitalor 22 pacientë, nga të cilët 6 pacientë janë në terapi intensive.  Në 24 orët e fundit janë shëruar 22 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 129,807 që nga fillimi i epidemisë.

LEXO EDHE:

Back to top button