Shqipëri, 13 infektime të reja me COVID dhe asnjë viktimë

Në Shqipëri janë kryer 2,872 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 13 qytetarë dhe nuk ka pasur asnjë viktimë.

- Advertisements -

Aktualisht po marrin trajtim spitalor 23 pacientë, nga të cilët 6 pacientë janë në terapi intensive.
Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2 pozitiv.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 34 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 129,736 që nga fillimi i epidemisë.

LEXO EDHE:

Back to top button