Shqipëri, 21 viktima dhe 777 raste të reja me Covid-19

Në Shqipëri janë regjistruar 21 të vdekur dhe 777 raste të reja pozitive me COVID-19 në 24 orët e fundit.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale së Shqipërisë ka njoftuar se numri i përgjithshëm i rasteve me koronavirus në vend që nga fillimi i pandemisë është rritur në 112.078 dhe numri i të vdekurve në 1.918.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 742 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 74.352 dhe raste aktive janë 35.808.

Institucionet shëndetësore kanë kryer edhe 3.308 testime dhe që nga fillimi i pandemisë janë kryer gjithsej 485.764 testime për personat e dyshuar për COVID-19.

Ndërkohë, në Shqipëri vazhdon procesi i vaksinimit dhe që nga fillimi i këtij procesi janar janë kryer 19.357 vaksina.

LEXO EDHE:

Back to top button