Shqipëri, 5 viktima dhe 156 raste me COVID-19


Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë infektuar 152 raste, ndërkohë që janë kryer 785 testime.

Ndërkohë sipas Ministrisë së Shëndetësisë së Shqipërisë po gjatë 24 orëve kanë humbur jetën 5 qytetar.

MSH ka dhënë edhe një lajm të mirë për sa i përket numrit të të shëruarave nga Covid-19. Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 148 qytetarë duke shënuar kështu një rekord të shërimeve në Shqipëri.

LEXO EDHE:

Back to top button