Shqipëri, 8 viktima dhe 510 raste të reja me koronavirus

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë shënuar 8 humbje jete dhe 510 raste të reja me koronavirus nga 2198 testime, ndërsa të shëruarit janë 477.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 477 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 30,276 që nga fillimi i epidemisë. Numri i të shtruarve në spitale vijon të jetë i qëndrueshëm. Aktualisht në 4 spitalet COVID, po trajtohen 346 pacientë, 21 në terapi intensive nga të cilët 13 pacientë janë të intubuar.

LEXO EDHE:

Back to top button