Shqipëri, 959 raste të reja me Covid dhe 6 viktima

Në Shqipëri raportohet se nga 5106 testime, 959 qytetarë kanë rezultuar pozitiv si të infektuar me koronavirus. Në 24 orët e fundit kanë humbur jetën gjashtë qytetarë. Janë 12,910 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë Shqipërinë.  Aktualisht në Spitalet COVID po marrin trajtim 215 pacientë, nga të cilët 30 janë në gjendje më të rënduar.

- Advertisements -

LEXO EDHE:

Back to top button