Shqipëri, asnjë humbje jete dhe 11 raste të reja me COVID

Në Shqipëria Ministria e Shëndetësisë njofton se janë kryer 2,648 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 11 qytetarë. Aktualisht po marrin trajtim spitalor 20 pacientë, nga të cilët 6 pacientë janë në terapi intensive.
Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2 pozitiv. Në 24 orët e fundit janë shëruar 24 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 129,785 që nga fillimi i epidemisë.

- Advertisements -

LEXO EDHE:

Back to top button