Shqipëri, vaksinimi antiCOVID falas për të gjithë qytetarët

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama deklaroi sot se qeveria do të financojë masivisht për të garantuar vaksinimin antiCOVID falas për të gjithë qytetarët”.

- Advertisment -

“Kemi një front jashtëzakonisht sfidues me luftën kundër armikut të padukshëm për të cilën do të na duhet të financojmë masivisht për të garantuar vaksinimin e të gjithë qytetarëve falas, jo me detyrim”, tha Rama.

Kryeministri shqiptar theksoi se “vaksina nuk do të jetë e detyrueshme, por do jetë falas për ata që duan të vaksinohen dhe nuk bëhet fjalë për shifra të vogla”./ATA

LEXO EDHE:

Back to top button