Shtetasi i Serbisë arrestohet në vendkalimin kufitar në Bllacë

Në vendkalimin kufitar “Bllacë”, dje pasdite policia ka arrestuar një 25 vjeçar, shtetas i Serbisë, i njëjti ka pasur ndalesë për hyrje në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

“Në ora 17:43 policia ka privuar nga liria S.A. (25) nga R. Serbisë, sepse pas kontrolleve dhe evidencës është konstatuar se personi ka “Ndalesë për hyrje në RMV”, njoftojnë nga MPB.

LEXO EDHE:

Back to top button