Si ju tregon trupi juaj se po hani shumë kripë?

Si ju tregon trupi juaj se po hani shumë kripë?

Dëshira për të pirë një gotë ujë menjëherë pasi keni ngrënë një qese me patate të skuqura, një tas me kokoshka ose një grusht kikirikë është një shenjë e qartë se vakti juaj ishte i kripur, gjë që nuk është domosdoshmërisht një gjë e keqe.

Kripa e tryezës, e njohur edhe si klorur natriumi, përmban rreth 40% natrium, një lëndë ushqyese thelbësore. Nëse hahet në sasi të vogla, natriumi ndihmon në përcjelljen e impulseve nervore, tkurrjen dhe relaksimin e muskujve dhe ruajtjen e ekuilibrit të ujit dhe mineraleve. Mungesa e kripës mund të çojë në ngërçe të muskujve, të përziera, lodhje dhe marramendje.

Megjithatë, konsumimi i më shumë se 6 gram kripë në ditë, që është rreth një lugë çaji, mund të jetë i dëmshëm për shëndetin tonë. Marrja e lartë e kripës prish ekuilibrin natyral të natriumit të trupit, gjë që mund të rezultojë në presion të lartë të gjakut. Hipertensioni është një gjendje në të cilën presioni i gjakut mbetet i ngritur me kalimin e kohës, gjë që mund të rrisë rrezikun e sëmundjeve të zemrës dhe enëve të gjakut.

Nëse nuk i lexoni me kujdes vlerat ushqyese të listuara në paketimet e ushqimeve që konsumoni, mund të jetë problematike të zbuloni se sa kripë po hani në ditë. Nëse dyshoni se po konsumoni shumë kripë, këtu janë katër shenja treguese.

Dhimbje koke

Dehidratimi i shkaktuar nga marrja e tepërt e kripës mund të çojë në dhimbje koke të forta. Këto dhimbje koke zakonisht janë të dhimbshme dhe japin një ndjesi pulsimi. Ato ndodhin një ose dy orë pas ngrënies, pasi nivelet e natriumit në trup rriten. Ju mund të shpëtoni prej tyre duke pirë ujë.

Duart dhe këmbët e fryra

Ënjtja e gishtërinjve, kyçeve, kyçeve ose këmbëve mund të jetë një reagim i vonuar ndaj rritjes së natriumit në trup. Domethënë, kur konsumojmë shumë kripë, trupi ruan natriumin e tepërt dhe rrit sasinë e lëngjeve jashtë qelizave. Kjo shkakton ulje të funksionit të veshkave dhe rritje të presionit të gjakut.

Tensioni i lartë i gjakut

Kripa është shkaktari më i zakonshëm i presionit të lartë të gjakut. Brenda vetëm 30 minutave, konsumimi i kripës së tepërt do të ketë një reagim fizik në enët e gjakut. Presioni i lartë i gjakut, ose hipertensioni, mund të rrisë rrezikun e problemeve serioze si sulmi në zemër dhe goditje në tru nëse nuk trajtohet.

Urinim i shpeshtë

Etja e tepruar është një përgjigje e zakonshme ndaj ngrënies së ushqimeve të kripura dhe natyrisht çon në një rritje të konsumit të lëngjeve, duke shkaktuar urinim të tepërt. Duke dërguar një sinjal se keni nevojë për shumë lëngje, trupi përpiqet të largojë kripën e tepërt të grumbulluar.

LEXO EDHE:

Back to top button