Sonte në “Program 200”  – Kirurgu Ferit Muharemi me një rrëfim të detajuar

Sonte në “Program 200”  - Kirurgu Ferit Muharemi me një rrëfim të detajuar

Mjekët janë vënë në fokus këtë periudhë, sidomos pas rastit të Onkologjisë, ku ka akuza se ilaçet e të sëmurëve me kancer, janë marrë dhe janë shitur.

I ftuar në emisionin “Programi 200” sot, që transmetohet në ora 18.00 është Ferit Muharemi, kirurg, i cili shpreh shok se mund të ketë personel mjekësor të ketë ndërmarrë veprime siç akuzohen.

Ai thotë se s’mund ta besojë që nga personeli mjekësor janë dëmtuar pacientët më në nevojë.

Kirurgu Muharmi ka dajë nobelistit Ferid Murati, i cili ndërroi jetë pak ditë më parë, flet edhe për të dhe bashkëpunimi që ka pas me nobelistin në SHBA.

Një rastësi tjetër e tij është se si vetë është daja e një familjari tjetër, fudbollistit të kombëtares të Shqipërisë Nedim Bajrami, shumë aktual me golin ndaj Çekisë.

Por çfarë i lidh një fitbollist, një nobelist dhe një kirurg? Punën e madhe që këta individë kanë bërë për të arritur suksesin./ Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button