Sot 1 Maji – Ja kur fillon protesta në Shkup

Sot 1 Maji - Ja kur fillon protesta në Shkup

Sot shënohet 1 Maji, dita e punëtorëve, ku nën organizimin e Lidhjes së Sindokatave të Maqedonisë, do të mbahet protestë masive, shkruan Alsat.

Protesta do të fillojë në ora 11:00 para Shtëpisë së Punëtorëve dhe do të vazhdojë deri tek Kuvendi dhe më pas do të përfundojë para Qeverisë ku punëtorët do të shprehin pakënaqësinë e tyre./Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button