Sulmet ruse në Ukrainë, reagon shefi i OKB: Civilët paguajnë çmimin më të lartë

Sulmet ruse në Ukrainë, reagon shefi i OKB: Civilët paguajnë çmimin më të lartë

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, António Guterres është thellësisht i tronditur nga sulmet e sotme me raketa në shkallë të gjerë në Ukrainë, tha zëdhënësi i tij.

“Vala e sulmeve raportohet se rezultoi në dëme të përhapura në zonat civile dhe çoi në dhjetëra njerëz të vrarë dhe të plagosur dhe përbën një tjetër përshkallëzim të papranueshëm të luftës”, tha Stéphane Dujarric në një deklaratë.

“Si gjithmonë, civilët po paguajnë çmimin më të lartë”, shtoi ai.

LEXO EDHE:

Back to top button