Sulmoi mjekun në Klinikën e Toksikologjisë, ndalohet 32-vjeçari nga Shkupi

Gjatë ditës së djeshme është ndaluar S.A.(32) nga Shkupi, pasi sulmoi një mjek në Klinikën e Toksikologjisë në Shkup. Kundër tij do të parashtrohet padi përkatëse.

Incidenti në Klinikën e Toksikologjisë ndodhi dje, mjeku i cili u sulmua përfundoi me disa hematoma dhe prerje në trup.

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipce, dënoi sulmin ndaj mjekut në një postim në Facebook.

LEXO EDHE:

Back to top button