Të kapur fort dorë për dore, Osmani takon Biden në SHBA

Të kapur fort dorë për dore, Osmani takon Biden në SHBA

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden. Osmani ka publikuar foton në Facebook, teksa shihet se të dy presidentët mbahen dorë për dore me njeri-tjetrin.

Për presidenten e Kosovës, ky është një mesazh se aleanca mes dy vendeve është e fortë dhe e përjetshme.

“Aleanca e lirisë. Aleanca e përjetshme”, ka shkruar Osmani sipër fotografisë.

LEXO EDHE:

Back to top button