Të shtëna me armë në një klub nate në SHBA, 3 të vrarë dhe 2 të plagosur

Të shtëna me armë në një klub nate në SHBA, 3 të vrarë dhe 2 të plagosur

Tre persona u vranë dhe dy të tjerë mbetën të plagosur nga të shtënat masive në një klub nate në Kansas City , Misuri në orët e para të së dielës.

Incidenti fatal është të paktën i pesti i të shtënave masive në SHBA këtë fundjavë, duke çuar numrin total të të shtënave masive në Amerikë në më shumë se 230 këtë vit, ose të paktën një çdo ditë në 2023.

Policia në Kansas City iu përgjigj të shtënave në Klymax Lounge rreth orës 1:25 të mëngjesit gjatë një performance të reperit Nutty Still Gassin’, sipas zyrtarëve.

Dy viktimat u shpallën të vdekur në vendngjarje. Një viktimë u gjet jashtë sallës së pritjes dhe e dyta u zbulua brenda, sipas policisë.

Personi i tretë vdiq në spital.

 

LEXO EDHE:

Back to top button