Tërmet me magnitudë 6.9 në Zelandën e Re

Tërmet me magnitudë 6.9 në Zelandën e Re

Sipas Reuters, tërmeti ishte në një thellësi prej 152 km (94 milje).

Qendra Sizmologjike Evropiane Mesdhetare vlerësoi më herët magnitudën në 6.6 ballë dhe një thellësi në 183 km.

Asnjë paralajmërim për cunami nuk u lëshua pas tërmetit, bëri të ditur Sistemi i Paralajmërimit të Tsunamit në SHBA.

LEXO EDHE:

Back to top button