Trump “sulmon” Pence: S’ka guxim të mbrojë Kushtetutën dhe vendin

Presidenti i SHBA, Donald Trump ka kritikuar zv/presidentin në detyrë Mike Pence.

- Advertisment -

Nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Twitter”, Trump shkruan se Pence se nuk pati kurajon të bëjë gjënë e duhur për të mbrojtur vendin e Kushtetutën dhe sipas tij SHBA kërkon të vërtetën.

“Trump i kërkoi sot nga protesta Mike Pence që ky i fundit mos pranonte në Kongres rezultatin e zgjedhjeve nga numërimi i votave elektorale, por ky i fundit deklaroi në sallë se s’mund të ndryshonte rezultatin final”, shkruan Trump.

 

LEXO EDHE:

Back to top button