Turqia goditet sërish nga një tërmet i fuqishëm

Turqia goditet sërish nga një tërmet i fuqishëm

Një tërmet me magnitudë prej 5.2 ka ndodhur të shtunën në Turqi, raporton EMSC.

Sipas uebfaqes, tërmeti ndodhi 54 kilometra në verilindje të provincës Kahramanmaras.

Ndryshe, janë bërë pothuajse dy javë nga tërmeti i fuqishëm që goditi Turqinë dhe Sirinë, ku numri i viktimave ka shkuar tanimë mbi 46 mijë në të dyja vendet.

LEXO EDHE:

Back to top button