Ushqimet që përkeqësojnë simptomat e ankthit

Ushqimet që përkeqësojnë simptomat e ankthit

Duhet ta keni dëgjuar frazën “ju jeni ajo që hani” pafundësisht. Ka një legjitimitet për thënien, rezulton se ajo që hani mund të ndikojë në disponimin tuaj.

Është krejtësisht normale të ndiheni të shqetësuar ndonjëherë. Mund të nënkuptojë se jeni të shqetësuar, të tensionuar ose të frikësuar, veçanërisht për diçka që do të ndodhë ose kur jeni duke u përballur me një ngjarje ose ndryshim stresues.

Studimet kanë treguar se ngrënia e disa ushqimeve mund të shkaktojë një rritje të niveleve të ankthit. Nëse dëshironi të shmangni këtë telash të panevojshëm, duhet të shmangni disa ushqime dhe pije, thonë dietologët.

Kafeja

A jeni ndjerë ndonjëherë i shqetësuar dhe i stresuar pas kafesë së mëngjesit? Edhe pse kafeja mund t’ju japë energji, ka gjithashtu shumë të ngjarë të ushqejë ankthin tuaj, pasi kafeina është një stimulues. Sipas shoqatës bamirëse të shëndetit mendor Mind, kafeja mund të përkeqësojë simptomat e ankthit dhe depresionit, si dhe të prishë gjumin.

Nëse mendoni se kafeja – ose pije të tjera me kafeinë si çaji, koka kola dhe pije energjike – po shkaktojnë disa nga simptomat e mësipërme, mund të jetë një ide e mirë të kaloni në çajra bimorë ose versione pa kafeinë.

Dietologia e regjistruar Madeleine LaRouche tha se kafeja e tepërt mund të shkaktojë simptoma të tilla si shqetësimi i tepërt, rrahja e zemrës, djersitja dhe shqetësimi.

Ushqim i përpunuar

Patate të skuqura, hamburger, ëmbëlsira dhe pije të gazuara mund të duken si një ide e mirë kur ndiheni të mërzitur ose të shqetësuar. Megjithatë, ushqimet e përpunuara në fakt mund të bëjnë kërdi në disponimin tuaj.

“Këto ushqime nxisin inflamacionin dhe shpesh u mungojnë fibrat dhe mikronutrientët e tjerë që janë treguar se ndikojnë pozitivisht në shëndetin e trurit dhe boshtin zorrë-tru”, tha Megan Hilbert nga Top Nutrition Coaching.

Studimet kanë treguar se ngrënia e një diete më tradicionale dhe më pak të përpunuar, siç është dieta mesdhetare ose tradicionale japoneze, ul rrezikun e zhvillimit të depresionit dhe ankthit me 25-35 për qind, ndërsa një dietë e lartë me yndyra të ngopura dhe karbohidrate të rafinuara mund të rrisë depresionin dhe simptomat e ankthit, të ankthit deri në 70 për qind.

Alkooli

Ndërsa pirja pas punës me miqtë mund të jetë një mënyrë e mirë për t’u çlodhur, pirja e tepërt mund të prishë kimikatet e trurit që janë të rëndësishme për shëndetin e mirë mendor.

LEXO EDHE:

Back to top button