Vazhdojnë arrestimet e zyrtarëve në Shqipëri, policia zbarkon në Kadastrën e Tiranës

Tre zyrtarë të Kadastrës së Tiranës janë vënë në prangat e policisë ditën e sotme me urdhër të Prokurorisë së Posaçme SPAK-. Aksioni po zhvillohet ende nga drejtoria e Krimit Ekonomik në Policinë e Shtetit.

- Advertisements -

Burime bëjnë me dije pse janë lëshuar 5 urdhër arreste në total, prej të cilëve janë ekzekutuar vetëm tre, ndërkohë që operacioni është ende në zhvillim.

Dyshohet se urdhër arrestet janë lëshuar për akuzat e falsifikimit të dokumenteve dhe tjetërsimit të pronave.

LEXO EDHE:

Back to top button