Vdes i mituri nga Vitia, u godit nga traktori në oborr të shtëpisë

Vdes i mituri nga Vitia, u godit nga traktori në oborr të shtëpisë

Një rast tragjik ka ndodhur në Viti, ku si pasojë ka vdekur një fëmijë.

Policia konfirmon se, nga hetimet e para, kanë kuptuar se i dyshuari kosovar shqiptar Sh.B. (1998) në oborrin e shtëpisë së tij gjatë manovrimit me traktor dyshohet se ka goditur të viktimën duke i shkaktuar lëndime trupore.

“Viktima pas pranimit të tretmanit mjekësor në Emergjencën e Spitalit Rajonal Gjilan është dërguar në Qendrën Klinike Universitare në Prishtinë QKUK, ku edhe përkundër ndihmës së dhënë nga ana e personelit mjekësor për shkak të lëndimeve trupore nga mjeku është konfirmuar se ka ndërruar jetë”, ka konfirmuar policia.

Në lidhje me rastin është njoftuar Prokurori i Shtetit i cili rastin e ka cilësuar si “Shkaktim i rrezikut të përgjithshëm’’ dhe ka urdhëruar që trupi i pajetë i viktimës të dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore për Obduksion.

“Rrethanat se si ka ndodhur rasti në koordinim të plotë me Prokurorin e shtetit janë duke u hetuar nga Njësisë i Hetimeve Rajonale Gjilan”, thuhet në konfirmimin e policisë.

LEXO EDHE:

Back to top button