(Video) Avioni del nga pista dhe përplaset me makinë në Teksas

(Video) Avioni del nga pista dhe përplaset me makinë në Teksas

Një aeroplan i vogël me helikë kapërceu pistën ndërsa ulej në një aeroport të Teksasit dhe rrëshqiti, ku për pasojë u përplas me një makinë që po kalonte në rrugë.

Pamjet e kapura nga kalimtari Jack Schneider treguan përplasjen e avionit gjatë një ulje emergjente.

“Pashë aeroplanin që zbriste shpejt nga pista dhe e dija se ai nuk do të kishte kohë të ndalonte”, tha zoti ai për WFAA-TV të shtunën. “Është e qartë se po lëvizte shumë shpejt, gomat po xhironin.”

Drejtuesi i makinës është dërguar në spital me lëndime të lehta, ndërsa dy personat në avion nuk kanë pësuar lëndime.

Administrata Federale e Aviacionit po heton shkaqet e rrëzimit.

LEXO EDHE:

Back to top button