(Video) Kaos në Itali, breshër, pemë të rrëzuara, rrugë të përmbytura nga një stuhi e tmerrshme

(Video) Kaos në Itali, breshër, pemë të rrëzuara, rrugë të përmbytura nga një stuhi e tmerrshme

Mediat italiane raportojnë për stuhinë e fortë që ka përfshirë pjesën veriore të provincës së Lombardisë.

Siç raportojnë mediat, ka rënë breshër sa topat e tenisit dhe një tornado më e vogël është vërejtur në verilindje të Milanos.

Erërat e forta rrëzuan pemë, qyteti dëmtoi makina dhe çati dhe rrugët u përmbytën.

Një zjarr ka rënë në dy çati dhe më pas ato janë goditur nga rrufeja.

Deri më tani nuk ka raportime për të lënduar apo viktima.

Stuhia po shkon drejt Sllovenisë dhe zonës së Istrias. Sllovenia shpalli alarmin e kuq.

LEXO EDHE:

Back to top button