VIDEO / Lebron Xhejms në element, Lejkersat fitojnë

Los Anxhelos Lejkers ka mposhtur me vështirësi skuadrën e Milluokit, me rezultat 113-106. Lejkersat iu rikthyen fitores, pasi që ditë më parë u befasuan nga Golden Stejt Uorriors, ndërsa në qendër të vëmendjes ishte Lebron Xhejms. Ky i fundit arriti që të realizoi 34 pikë, 8 asiste dhe gjashtë kërcime, duke shënuar më shumë pikë në një përballje të sezonit të ri.

 

 

Milluoki rrezistoi në 3 pjesët e ndeshjes , që të mundën në atë të katërt, ku Antetokoumpo realizoi 25 pikë, që nuk ishin të mjaftueshëm që të ndalen kampionët aktual. Skuadra e Milluokit me 9 fitore dhe 6 humbje në Konferencën Lindore, sfidën e radhës do ët ketë ndaj Atlanta Houks. Ndërkohë Los Anxhelos Lejkers, si lider të Konferencës Perëndimore (12 fitore, katër humbje), do të takohn me Çikago Bulls në shtëpinë e tyre.

LEXO EDHE:

Back to top button