Virusi në vendin tonë, 159 të infektuar dhe 6 të vdekur


159 raste të reja me virus korona janë regjistruar në 24 orët e fundit nga gjithsej 1 mijë e 733 teste të bëra. Më shumë raste ka në Shkup, Kumanovë dhe në Gostivar. Në 24 orët e fundit kanë vdekur 6 pacientë me Covid-19, të gjithë mbi 60 vjeç. Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 75 pacientë të shëruar. Numri i përgjithshëm i të prekurve me virus tek ne ka arritur në 13 mijë e 458 persona kurse për momentin ka mbi 2800 raste aktive.

LEXO EDHE:

Back to top button