Vitia: Situata në Kosovë është shumë e rëndë, varianti britanik është shumëfish më i rrezikshëm

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Arben Vitia ka mbajtur një konferencë për media bashkë me Ministrin e Financave, Transfereve dhe Punës ku është deklaruar për masat anti-COVID.

Ministri Vitia deklaroi se duhet me doemos të respektohen të gjitha masat, sidomos ato bazike që kanë të bëjnë me luftimin e virusit COVID-19.

Ai theksoi se vetëm sot pati 14  qytetarë që humbën jetën si pasojë e këtij virusi brenda 24 orëve.

LEXO EDHE:

Back to top button