VMRO-DPMNE me protestë për drejtësi

VMRO- DPMNE-ja sërish në protestë, kësaj radhe me kërkesën për drejtësi apo siç theksojnë nga opozita kundër revanshizmit dhe terrorit të mafias.

- Advertisements -

“Maqedonia është shtet i kapur nga ana e mafias në pushtet. Karakteristikat kryesore të pushtetit janë revanshizmi dhe terrori mbi të gjithë qytetarët, që mendojnë ndryshe” shprehet kreu i opozitës maqedonase, Hristijan Mickoski.

Marshi protestues filloi nga Ministria e Drejtësisë dhe përfundon para Ministrisë për Shoqëri Informatike dhe Administratë.

YouTube video

 

LEXO EDHE:

Back to top button