VMRO: Zaevi të mos pranojë marrëveshje tradhtare

VMRO-DPMNE-ja kërkon nga kryeministri Zoran Zaev që gjatë takimeve në Sofje të mos pranojë asnjë marrëveshje e cila do të ishte një tradhti nacionale. Sipas tyre, protestat dhe bllokimet e opozitës pengojnë që pushteti të veprojë kundër interesave të popullit maqedonas. Partia e Mickoskit prej ditësh ka mbajtur protesta në të cilat ka kërkuar informacione për negociatat mes dy vendeve.

- Advertisements -

YouTube video

 

 

LEXO EDHE:

Back to top button